İngilizce Öğrenme Uygulamaları İle Kolayca İngilizce Öğrenmek

Günümüzde insanların kolay bir şekilde İngilizce öğrenmesi için oluşturulmuş bir sürü İngilizce öğrenme programı bulunuyor. Bu programların bir kısmı kolay kullanımlı olduğu için oldukça tercih edilirken bir kısmı da maalesef ara yüzü karışık olduğu için tercih edilmiyor. Günümüzde İngilizce öğrenme programı yaratan firmaların birçoğu öğrencilerine İngilizce öğretirken birçok öğrenme unsurunu bir arada sunarken birçoğu da yalnızca belirli kalıplar üzerinden İngilizce öğretimini veriyor.

Ücretsiz ve Pratik İngilizce Öğrenme Programı Busuu

Busuu günümüzde dünyada en çok kullanılan İngilizce öğrenme programları arasında yer almaktadır. Program üzerinde ders olarak İngilizcenin yanı sıra birçok yabancı dil seçeneği de bulunmaktadır. Uygulama ücretsiz bir şekilde kullanıldığı gibi istenildiği takdirde Premium üyelik satın alarak ücretli bir şekilde de kullanılabilmektedir. Busuu ücretsiz üyeliğinde kullanıcıların yalnızca bir dilden ders alma ve yalnızca kelime öğrenme hakları bulunurken Premium üyelik ile kullanılan Busuu programında kişiler istedikleri takdirde birden fazla dil öğrenebilmekte ve bunun yanı sıra gramer konularına da erişebilmektedir.

Busuu ile İngilizce öğrenmek isteyen kişiler programda bulunan birçok özellikten yararlanabilmektedir. Kişilere kelimeler, reading parçaları, Writing temaları ve Speaking özelliğini sunan program bünyesinde dersler parçalar halinde verilmektedir. Genellikle verilen derslerin sonunda ise kişiler kısa bir sınava tabi tutulmakta ve dersi ne derecede kavradığı ölçülmektedir.

 

Duolingo

İngilizce öğrenme programları arasında farklı bir alternatif olan Duolingo kullanıcılarının daha çok kelime öğrenmelerine olanak sağlamaktadır. Program bünyesinde farklı konulara göre kelime kartları bulunan bu programda kullanıcılar seviyeleri ilerledikçe alıştırmalar yapabilmekte hatta listening özelliği sayesinde aksan ve telaffuzunu da güçlendirebilmektedir.

Busuunun öğretme prensiplerinden farklı olarak sunulan Duolingo ‘da İngilizce öğretmeye bir oyun olarak yaklaşılmaktadır. Bu yüzden genellikle dersler oyunlar şeklinde planlanmakta ve kullanıcıların eğlenirken İngilizce öğrenmesi sağlanmaktadır.

Voscreen

İngilizce öğrenme programları arasında son dönemlerde oldukça popüler olan Voscreen, kişilerin İngilizce öğrenmesinde bu iki programdan farklı bir prensiple çalışmalar yürütmektedir. Genellikle internette bulunan dizilerden, filmlerden, reklamlardan veya şarkılardan sizlere kısa kesitler dinleten bu uygulama söyleneni çevirmenizi istemektedir. Kişiler ilgili videolardaki söylenenleri doğru çevirebildiği takdirde puan kazanmakta ve kazanılan puanlarla seviye atlanmaktadır. Bu şekilde oyunlaştırılmış bir öğretme prensibi bulunan Voscreen ile sizlerde eğlenerek İngilizce öğrenebilirsiniz.

 

Cambly

Genel olarak Speaking dersleri için tercih edilen Cambly İngilizce Öğrenme Programında, ana dili İngilizce olan öğretmenlerden dersler alabilmeniz mümkündür. Genellikle birebir ve internet üzerinden işlenilen dersler sayesinde hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmeniz mümkün olacaktır. Cambly üzerindeki derslerinizi kendi takviminize göre belirleyebilir ve müsait olduğunuz zamanlarda hocalarınız sayesinde hızlı bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. Cambly üzerinden 10 adet özel derse katıldığınız takdirde İngilizce öğrendiğiniz ile ilgili bir sertifika talep edebilir ve İngilizce seviyenizi kanıtlayabilirsiniz.