Göğüs Estetiği Uygulaması Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kadınlar göğüslerini küçültmek, büyütmek ve dikleştirmek amaçları ile göğüs estetiği ameliyatları için plastik cerrahilere başvururlar. Göğüs estetiğinde amaç eski göğüslere nazaran daha dik ve daha yuvarlak görünümler elde edilmesini sağlamaktır.

Göğüs Küçültme

Büyük göğüsler kadınların şikayet ettikleri fiziksel rahatsızlıkları olarak ortaya çıkar. Bu durum omuzlarda ve sırt bölgelerinde ağrılara neden olabilir. Aynı zamanda sütyen askıları omuzlara baskı yaparak şekil bozukluklarına sebep  olabilmektedirler. Büyük göğüsler genellikle doğumdan, emzirmeden ve kilo almadan dolayı sarkarlar. Bu yüzden kadınlar göğüs estetiği ameliyatı ile bunlardan kurtulmaya çalışır.

Sarkan göğüsler karın üzerine yerleşir ve burada pişik unsurunu ortaya çıkartırlar. Yanı sıra hava almayan karın bölgesinde istenilmeyen rahatsız edici kokular ortaya çıkar. Büyük göğüsler sağlık sorunları ile birlikte kadınların istedikleri kıyafeti giyememeleri toplum içerisinde sürekli huzursuz olmaları gibi sosyal sorunlarında gelişmesi yönünde eğilim gösterir. Dolayısıyla meme küçültme ameliyatı kadınların daha formda görünmeleri ve rahatsızlıklarından kurtulmaları için son derece önemlidir.

Göğüs Küçültme Ameliyatından Sonra Emzirme Fonksiyonu İşlevini Sürdürür Mü?

Göğüs küçültme ameliyatından sonra emzirme fonksiyonun işlevini sürdürüp sürdürmemesi hastaya göre değişiklik gösterir. Eğer hasta çocuk sahibi olma yönünde plan yapmıyor ve ameliyattan risk almaya razı oluyor ise bu durumda memelerin istenilen küçüklüğe getirilmesi için emzirme fonksiyonu feda edilebilir. Ancak hasta ileriye dönük çocuk sahibi olmak istiyor ise memelerin mümkün olduğunca küçültülmesi sağlanır ve bu aşamada meme bezlerinin meme başı ile olan bağlantısına zarar verilmez.

Göğüs Büyütme

Kadınlar göğüslerinin küçük görünümünden rahatsızlık duyarak göğüs büyütme ameliyatı başvurusunda bulunmak adına plastik cerrahilerin kapılarını çalarlar. Göğüs büyütme ameliyatı plastik cerrahilerin en yüz güldüren operasyonudur. Kimler göğüs büyütme ameliyatı olabilir? Göğüslerinin dolgun görünmesi için destekli sütyen kullanan bayanlar göğüs büyütme ameliyatından yararlanabilirler.

göğüslerini büyütmek isteyen kadın

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs ameliyatında ilk başvurulan yöntem silikon protez olarak karşımıza çıkar. Bunun dışında hastaların yağ dokularından alınarak da göğüs büyütme operasyonu gerçekleştirilebilir. Silikon protez kullanılması insan vücudunu tehdit etmemektedir. Silikon maddesinin insan vücudu ile son derece uyumlu olduğu doktorlar tarafından ifade edilmiştir.

Göğüs büyütme ameliyatından sonra göğüs çevresinde izlerin kalıp kalmaması uygulanan yönteme göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak ameliyatlarda operasyon sonrası izlerin kalması  normal görülür.

Fakat göğüs ameliyatlarında genellikle iz kalması istenmez. Bunun için ise özellikle göğüs büyütme ameliyatında koltuk altından  endoskopik uygulama yapıldığında izlerin koltuk altında saklı kalması ve zamanla izlerin solması göğüslerde hiçbir iz görünümüne rastlanmamasının garantisini verir. Bunun dışında meme başından veya meme altından uygulama hastalar tarafından isteniliyor ise bazı izlerin kalması doğrultusunda fedakarlıklar yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Yağ Transferi İle Meme Büyütme

Yağ transferi ile meme büyütme ameliyatı hastaların silikon protez kullanmayı istemedikleri halinde başvurulan bir yöntemdir. Yağ transferi ile meme büyütme ameliyatının en belirgin avantajı göğüs çevresinde herhangi bir iz olmamasını ağlamasıdır.

Göğüs Estetiği Ameliyatları Sağlık Sorunlarına Neden Olur Mu?

Plastik cerrahilerden yardım alarak göğüslerinde şekil değişikliklerine gitmek isteyen bayanlar göğüs estetiği sakıncaları adına kulaktan dolma bilgilerle planlarından vazgeçebilmektedirler. Göğüs estetiği sakıncaları hastaların yaşına, kilosuna ve çocuk sahibi planlarına göre değişiklik gösterebilir. Bunun için ise en doğru sonucu patolojik testler verecektir.