Azar Dünya Çapında Sohbet Uygulaması

Azar mobil sohbet uygulaması ile sadece kendi ülkenizden değil dünya çapında pek çok ülkeden arkadaş edinebilirsiniz. Görüntülü konuşma ile karşınızdaki kişileri görerek sohbet edebilirsiniz. Anında çeviri özelliği sayesinde yabancı diliniz olmadan da herkesle anlaşabilirsiniz. Yüz milyondan fazla kullanıcısı ile dünyanın en çok tercih edilen sohbet uygulaması olması ile herkes aradığı arkadaşlığı bulacaktır.

Azar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Azar bir görüntülü sohbet uygulamasıdır. Mobil olarak kullanıldığı için akıllı telefonunuza indirmeniz gerekir. Google Play ya da App Store mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamayı indirmek de kullanmak da ücretsizdir.

Azar sohbet uygulamasını indirince hemen giriş yapabilirsiniz. İlk olarak kullanıcı profili oluşturmalısınız. Sizden istenen bilgilerle oluşturacağınız profil uygulamadaki diğer kişilerle paylaşılacaktır. Profilinizi oluşturduysanız ilk sohbete başlayabilirsiniz. Uygulama ekranını kaydırarak kişilerle eşleşirsiniz. Eşleştiğiniz kişilerle sohbet edebileceğiniz gibi ekranı kaydırarak yeni kişiler görmeye devam edebilirsiniz. Arkadaş olmak istediğiniz kişilerde durarak sohbete devam edebilirsiniz.

Arama Filtreleme Özelliği

Uygulamada kullanıcılar karışık olarak eşleştirmektedir. Yaş, cinsiyet ya da bölge ayrımı olmaksızın eşleşmeler yapılır. Eşleşeceğiniz kişileri filtreleyerek daha nitelikli arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Filtreleme ile kişileri bölge ve cinsiyet kriterlerine göre seçebilirsiniz. Sizin belirlediğiniz kriterlere sahip olan kişiler karşınıza çıkarılır. Böylece pek çok kişiyi elemek yerine karşınıza çıkan çoğu insanla hoş sohbetler kurabilirsiniz. Ancak bu özellik ücretsiz olarak sunulanlardan değildir. Değerli taş satın alarak özeliği aktif hale getirmelisiniz.

Değerli taşları kullanabileceğiniz diğer bir özellik daha mevcuttur. Eşleşmeler esnasında görüştüğünüz ve yeniden görüşmek istediğiniz kişileri arkadaş listenize ekleyebilirsiniz. Bu özellik de değerli taşlar ile satın alınır. Oldukça işlevsel bir özelliktir. Çünkü azar sohbette sadece karışık eşleşme vardır. Arama yaparak insanlara ulaşmanız mümkün değildir. Yeniden görüşmek istediğiniz kişi ile eşleşme ihtimaliniz de oldukça düşüktür. Çünkü uygulama dünyadaki milyonlarca kullanıcı arasında eşleşme yapar. Bu sebeple arkadaş ekleme özelliği oldukça önemlidir.

Değerli taş nasıl satın alınır diye merak edenler için kısaca bahsedelim. Mobil uygulamanızda bulunan keşfet kısmındaki elmas simgesi ile satın alma yapabilirsiniz. Çeşitli özellik ve değerlerdeki taşlar içinden ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Değerli taşlara sahip olduktan sonra ekstra özellikleri aktif hale getirebilirsiniz.

Değerli taşlar ile aktif ettiğiniz özellikler belirli süre için geçerlidir. Süre dolduktan sonra yeniden taşlarınızı kullanarak özellikleri uzatabilirsiniz.

Güvenilir Sohbet Ortamı

Azar görüntülü sohbet uygulaması benzerleri içinde en sevilen ve kullanılandır. Bunu sağlayan en önemli özellik anında çeviri sunması ve güvenilir olmasıdır. Sohbet uygulamaları tüm risklere ve art niyetli insanlara açık ortamlardır. Ancak azar bu konuda aldığı önlemler ile kullanıcılarından tam not almaktadır. Uygulamanın kullanıcıları içerik takibine alınır. Uygunsuz içerikler, nefret söylemleri, ayrıştırıcı ifadeler, küfürlü konuşmalar ya da müstehcen içerikler bulunduran profiller tespit edilip hesaplar askıya alınacaktır. Eğer paylaşımlar devam ederse de hesaplar kapanacaktır.

Uygulamanın kullanıcıları da güvenliğe katkıda bulunabilir. Siz de eşleşmeler sırasında karşılaştığınız sorunlu hesapları şikayet edebilirsiniz. Böylece bu hesap bir daha karşınıza çıkmaz. Aynı zamanda bu hesap başka kişiler tarafından da şikayet edilirse kapanacaktır. Böylece uygulamayı kullanırken kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.